پارکت صد در صد چوب چیست؟

دیدگاه : بدون نظر
ساعت : ۱۳:۰۴
نوشته شده در تاریخ : ۱۲ تیر, ۱۳۹۶

قبل از اینکه پارکت چوبی خود را انتخاب کنید بهتر است کمی راجع به مزایا و معایب این نوع کفپوش صحبت کنیم و تعریفی جامع از آن داشته باشیم.

پارکت های صد در صد چوبی را از تنه درختان تهیه می کنند و آن ها را به قطعات و یا به اصطلاح تایل هایی تبدیل می کنند که به راحتی بر روی هر سطحی نصب می شوند. این تایل ها را می توان با مدل های مختلف و بر روی سطوح مختلف نصب کرد. پارکت های صد در صد چوبی در بین طراحان داخلی، مهندسین معماری داخلی و سایر مردم از محبوبیت بسیاری برخوردارند. 

پارکت های صد در صد چوبی از چه موادی تشکیل شده اند

پارکت چوبی را از انواع درختانی چون گیلاس، بلوط، بامبو، گردو، کاج و … تولید می کنند. محبوب ترین آن ها بامبوست چرا که سرعت رشد بالایی دارد و بسیار هم زیباست. مواد اولیه پارکت چوبی بر طرح، رنگ و قیمت آن بسیار تاثیرگذار است. زمانیکه مواد مورد نیاز به قطعات چوب اضافه شد چوب ها به تایل هایی با اندازه های مشخص برش زده و آماده ی نصب می شوند. 

فواید پارکت های صد در صد چوبی

پارکت های چوبی فواید بیشماری دارند. یکی از این فواید این است که بسیار مقرون به صرفه هستند. این بدین معناست که شما می توانید بدون آنکه هزینه زیادی متحمل شوید ظاهری زیبا و شیک به منازل خود ببخشید.

معایب پارکت صد در صد چوبی

پارکت های صد در صد چوبی هیچ گونه معایبی ندارند. تنها برای اینکه همیشه مثل روز اول نو و براق به نظر برسند به مراقبت و نگهداری احتیاج دارند. نکته دیگر اینکه هر از گاهی باید پولیش بخورند.

مراقبت از پارکت های صد در صد چوبی

هیچگاه از مواد شوینده قوی و جرم گیر استفاده نکنید. بطور مستمر از جاروبرقی استفاده کنید تا از انباشته شدن گرد و غبار و خاک جلوگیری کنید. از مواد شوینده سازگار با چوب استفاده کنید و سریع آن ها را از روی پارکت های چوبی پاک نمایید.

 


دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای خریداینستاگرامتلگرام