چگونه پارکت لمینت را تمیز کنیم؟

دیدگاه : بدون نظر
ساعت : ۱۳:۰۴
نوشته شده در تاریخ : ۱۲ تیر, ۱۳۹۶

ابتدا با چند نكته اغاز ميكنيم :مواد توليدي پاركت لمينت نيز چوب مي باشد و دشمن اصلي چوب آب  پس در نظافت پاركت لمينت نبايد از آب فراوان استفاده نمود.

 اگر فروشنده اي به شما بگويد پاركت لمينت ١٠٠ ٪‏ قابل شستشو مي باشد يا به شما دروغ گفته و يا اينكه به شما پاركت لمينت را معرفي نميكند ؛امروزه محصولات جديدي به بازار عرضه شده كه ١٠٠ % ضد آب و ظاهري همانند پاركت لمينت دارند و مواد تشكيل دهنده آن چوب نميباشد كه نظافت آن نيازي به دقت ندارد ولي پاركت لمينت تشكيل شده از اچ دي اف و روكش ميباشد كه رويه آن ضد آب و قابل شستشو بوده ولي لايه زیرین كه همان مغز و كليك پاركت لمينت ميباشد قابل شستشو نبوده و به هيچ عنوان نبايد بگزاريد در هنگام نظافت آب از طريق كليك به پایین نفوذ کند.

روش تمیز کردن پارکت لمینت

براي نظافت پاركت لمينت ابتدا شروع به كشيدن جارو برقي نموده و تمام گرد و غبار را از روي كف و گوشه هاي قرنيز پاک نماييد پس از آن دستمال حوله اي و يا همان طي حوله اي تميز را بدون استفاده از مواد شوينده مرطوب كرده (به هيچ عنوان خيس نباشد زيرا باعث ايجاد لک و صدمه زدن به پاركت لمينت ميشود) و سپس آن را به صورت مستقيم و در يک جهت بر روي كف كشيده تا لک نشود(مانند تميز كردن شيشه) اين روش نظافت معمولي و روزمره پاركت لمينت ميباشد.

چگونه و از چه نوع مواد شوينده استفاده کنیم؟؟

به مرور زمان پاركت لمينت براقيت خود را از دست داد و چرک مرده خواهد شد دیگر شما بايد از مواد شوينده استفاده نماييد.

منظور از مواد شوينده پاک كننده هاي سطوح چوبي و يا پاک كننده ها ي چند منظوره مي باشد. ابتدا شما مواد شوينده را بر روي كف اسپری نموده و پس از ان دستمال و يا طي حوله اي خشک را بر روي كف كشيده و مواد شوينده را پاك كرده و توجه داشته باشيد دستمال كاملا تميز باشد و پاركت لمينت را كامل خشك نماييد.


دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای خریداینستاگرامتلگرام